خانه / بازی / ۱۰ نکته که در تریلر گیم پلی بازی Red Dead Redemption 2 متوجه‌شان نشدید

۱۰ نکته که در تریلر گیم پلی بازی Red Dead Redemption 2 متوجه‌شان نشدید

 

بازی Red Dead Redemption عنوانی بود که با عرضه خود در سال ۲۰۱۰ موفق شد تا یکی از تاریخی‌ترین لحظات را در کل صنعت بازی‌های ویدیویی به ثبت برساند و نام خود را نیز به عنوان یکی از بهترین بازی‌های ساخته شده تا به امروز در کارنامه صنعت گیم به ثبت برساند. بلاخره پس از ۸ سال که از ساخته شدن نسخه اول بازی می‌گذرد، گویا قرار است تا بلاخره امسال و در طی چند ماه آینده، شاهد عرضه نسخه دوم این سری که یکی از مورد انتظارترین بازی‌های موجود می‌باشد، باشیم. کمپانی Rockstar Games از زمان معرفی بازی Red Dead Redemption 2 نمایش‌های بسیار اندکی از این عنوان برای مخاطبان ارائه داده و این موضوع شاید خیلی باب میل بازیکنان مشتاق نباشد. بلاخره پس از مدت‌های طولانی که از آخرین نمایش جزئی این عنوان می‌گذرد، کمپانی Rockstar Games تصمیم به یک نمایش بزرگ و کامل از بازی زد تا بازیکنان را بیش از پیش برای رسیدن به این بازی هیجان زده کند. خوشبختانه نمایش بازی Red Dead Redemption 2 که در روز گذشته به اشتراک گذاشته شد، شامل جزئیات و رونمایی از گیم پلی بازی می‌باشد که می‌توانیم شاهد یک عنوان بسیار خوش ساخت و قدرتمند باشیم. با اینکه این نمایش آنچنان طولانی نبوده و تنها شش دقیقه از گیم پلی بازی به نمایش درآمده است، تصمیم بر این شد تا نگاهی بیاندازیم به ۱۰ نکته‌ای که ممکن است با تماشای این ویدیو، آن‌ها را به دلیل جزئی بودن، از دست داده باشید. از حضور افراد مشهور قرن نوزدهم گرفته تا تاثیر آب و هوا بر روی ماموریت شما برای مقابله با مجرمان. این شما و ۱۰ نکته کوچکی که شاید در تریلر گیم پلی Red Dead Redemption 2 از دست داده باشید.

Red Dead Redemption 2

۱- یک سیستم تحت تعقیب کاملاً جدید در بازی وجود دارد

حتی با این وجود که داشتن یک جایزه بر روی سرتان در بازی اول به خودی خود برای یک بازی وسترن تبدیل به یک پدیده بسیار شگفت انگیز شده بود، گویا در بازی Red Dead Redemption 2 این سیستم به طور کلی دچار تغییراتی اساسی شده است و با قرار گیری پوسترهای تحت تعفیب و تمامی امکانات مربوط به این سیستم که در فیلم‌های وسترن مشاهده کردید، شاهد یک تحت تعقیب بودن اساسی خواهیم بود و بازی Red Dead Redemption 2 قرار است که از سیستم تعقیب Grand Theft Auto V الگوهایی را دریافت کند. البته به جای سیستم پنج ستاره شدن، جایزه‌ای که بر روی سرتان قرار دارد، با هر بار خطا کردن شما بالاتر خواهد رفت و حروف کلمات WANTED نیز یکی به یکی بر روی صفحه ظاهر خواهند شد. این بدین معنی است که در اصل شش درجه خلافی در بازی وجود خواهد داشت و انجام کارهای مختلف میتواند هر یک از این درجه‌ها را برایتان به وجود بیاورد. از کشتن مردم، دزدیدن چیزهای مختلف، استخراج جسدها و سایر اعمال خلافی مانند این‌ها گرفته تا انجام اعمال کوچک و بزرگی که شما را به عنوان یک جنایتکار به جامعه معرفی می‌کنند. گویا اینطور به نظر می‌رسد که پوسترهای تحت تعقیب نیز قرار است در بازی نقشی داشته باشند، پس بهتر است در آینده‌ای نزدیک مراقب عکس زشتی که از شما در سراسر شهر چسبانده باشید، زیرا جایزه بگیرها قرار است به شکارتان بپردازند.

Red Dead Redemption 2

۲- ساختمان‌ها و سازه‌های درون بازی با گذر زمان تکامل خواهند یافت

کمپانی Rockstar Games همیشه به عنوان یکی از آب زیرکاه‌ترین کمپانی‌های بازی سازی شناخته می‌شد. در طی آن بخش از تریلر نمایش داده شده که درباره اهمیت بیش از حد اسب‌ها در بازی توضیح داده می‌شد، ما به صورت مختصر در پس زمینه تصویر، شاهد یک ساختمان نیمه کاره در تصویر بودیم که واگن‌های سیاهی با بارهای شامل قطعات درخت اره شده به سوی آن کشیده می‌شدند. یکی از پدیده‌های بزرگی که Rockstar Games برای Red Dead Redemption 2 در نظر گرفته است، دنیایی زنده و پر از پویایی می‌باشد که نفس می‌کشد و این موضوع کوچک که در تریلر مشاهده کردید، می‌تواند بدین معنی باشد که ساختمان‌های نیمه کاری در طی جریان بازی تکمیل خواهند شد. ساختمان مذکور اینطور به نظر می‌رسید که در اواسط مراحل ساخت خود قرار داشته و بزودی نیز قرار است که کامل شود. با توجه به این جزئیات کوچک ولی بسیار دقیق، بهتر است زمانی که در حال تجربه بازی Red Dead Redemption 2 هستید، به سراغ نواحی قدیمی که از آن ها بازدید کردید بزنید تا شاهد تغییراتی که بر روی آن‌ها از آخرین بازدیدتان رخ داده است، باشید. این موضوع می‌تواند یکی از دلایلی باشد که ساعت‌های فراوانی را در دنیای بازی Red Dead Redemption 2 بگذرانید و هرگز آن را ترک نکنید.

Red Dead Redemption 2

۳- آب و هوای مختلف بر روی کمپ شما تاثیر خواهد گذاشت

یکی از اولین صحنه‌هایی که درست پس از آغاز تریلر خود را به ما نشان می‌دهد، شامل آرتور و داچ می‌باشد که به سختی در حال طی کردن مسیرشان در طوفان و بورانی می‌باشند که اگر اشتباه نکنیم مربوط به کولاک بزرگ سال ۱۸۹۹ می‌باشد و بر اساس دیده‌های ما، بسیار سرد و طاقت فرسا به نظر می‌رسد. داچ در حال توضیح دادن این موضوع است که چگونه باید مردم را گرم و البته سیر نگه داشت و می‌توان بدون هیچ شکی با اطمینان گفت که وی در حال صحبت درباره اعضای خلافکار کمپ خود می‌باشد. این موضوع می‌تواند بیانگر این باشد که با تغییرات آب و هوا، نیازمندی‌ها و درخواست‌های اعضای گروه از شما متفاوت خواهد بود. برای حفظ روحیه این افراد در این شرایط سرمای طاقت فرسا، قطعاً نیاز به جمع آوری غذا و منابع گرمازای بیشتری برای آن‌ها می‌باشید. تا بدین جای کار می‌دانیم که شکار کردن، یکی از المان‌های اصلی و مهم در طی بازی Red Dead Redemption 2 می‌باشد و قطعاً کلید جمع آوری غذا نیز همین مکانیک است. این ویژگی بسیار بااهمیت، ولی با این حال به شکلی، انتخابی بوده و حتما لازم نیست که در پیشروی داستان از آن استفاده کنید. با این حال در مراحل مربوط به این کولاک شدید، قطعاً این موضوع برای زنده نگه داشتن افراد تیمتان، ضروری خواهد بود.

Red Dead Redemption 2

۴- نمادهایی در بازی وجود خواهد داشت که به شما می‌گوید با چه دستی شخصیتی در حال تعامل هستید

در کنار نام هر شخصیتی در بازی Red Dead Redemption 2 یک آیکون وجود خواهد داشت. این آیکون‌ها می‌توانند شامل نقطه‌های زرد شوند و تا مربع‌های قرمز نیز پیش بروند که درونشان یک چشم قرمز رنگ و دو خط عمودی نیز وجود خواهد داشت. اینطور که به نظر می‌رسد، این آیکون قرار است تا نوع فردی که در حال تعامل با وی هستید را برایتان مشخص کند. چشم‌ها به معنای شاهد هستند و خطوط عمودی نیز قطعاً نمایانگر نمایندگان عدالت می‌باشند و نقطه زرد نیز شاید بسته به میزان احترام شما ظاهر شوند. زمانی که در تریلر مرد آویزان شده از لبه سخره را نشان می‌دهد و بازی به شما این انتخاب را می‌دهد که یا وی را رها کرده و یا نجاتش دهید، این نقطه زرد ظاهر می‌شود؛ پس این موضوع می‌تواند بدین منظور باشد که زمانی که با شخصیت‌ها به شیوه‌های مختلف برخورد کنید، این رنگ عوض می‌شود.

Red Dead Redemption 2

۵- سیستم سفرهای سریع در نقاط مختلف نقشه به احتمال زیاد توسط قطارهای سریع السیر انجام شود

هر فردی که به دقت به تمامی نقاط تریلر نمایش داده شده دقت می‌کرد، شاید متوجه می‌شد که بر روی یکی از قطارهای موجود درون تریلر که دو فرد گروگان گرفته شده‌اند، شاهد نوشته‌ای بر روی بخش خارجی قطار هستیم که به این صورت می‌باشد: «SECOND SLEEPER». کمپانی Rockstar Games پیش از این موضوع توضیحاتی در رابطه با سیستم سفرهای سریع توضیحاتی داده و اینکه می‌خواهد که این سیستم به صورت متحد در همه نقاط بازی Red Dead Redemption 2 وجود داشته باشد. پس در نتیجه می‌توان اینگونه برداشت کرد که این قطارهای سریع السیر می‌توانند همین اتحاد در سیستم سفرهای سریع به شمار بروند که شما را از ناحیه‌ای به سرعت به جای دیگر انتقال خواهند داد و گزینه مناسبی برای اتحاد نام برده شده می‌باشند. همانند زمان‌های قدیم که این قطارها مسافران زیادی را در خود جای داده و همچنین شامل تخت برای خوابیدن نیز می‌باشند، قطارهای درون Red Dead Redemption 2 نیز می‌توانند شامل تخت خواب‌هایی باشند که بتواند توضیح دهنده زمان سپری شده در طی سفر به جایی باشد.

Red Dead Redemption 2

۶- انجین گرافیکی Euphoria باری دیگر به این سری بر می‌گردد

انجین گرافیکی Euphoria در اصل ابزاری برای استودیوهای بازی سازی به حساب می‌آید که بتوانند فیزیک‌های زیبا و سنگینی را برای شخصیت‌های درون بازی طراحی کنند تا به صورت واقع گرایانه‌تری انیمشین‌های تلو تلو خوردن، سقوط کردن و یا به سادگی افتادن بر روی زمین را به کاراکترها بدهند. این ابزار می‌تواند برای بازی‌های مدرن بسیار مناسب باشد تا به جای انیمیشن‌های خشک و کاغذی که از پیش رندر شده‌اند، دست به تلفیق بسیار حرفه‌ای انیمیشن، فیزیک و جاذبه بزند تا شاهد لحظات هیجان انگیزتری در بازی Red Dead Redemption 2 باشیم و هر بار نیز شاهد پخش شدن تصاویری تکراری بر روی صفحه نباشیم. می‌توانیم از این جهت از کمپانی Rockstar Games تقدیر به عمل بیاوریم که تا این حد به جزئیات و انیمیشن‌های کوچک درون بازی‌اش اهمیت داده است. این انجین گرافیکی پیش از این برای سایر عناوین این استودیو از جمله بازی‌های Grand Theft Auto V ،Grand Theft Auto IV و البته نسخه اول سری Red Dead Redemption به کار برده شده بود و موجب خلق جلوه‌های بصری خارق العاده‌ای برای بازی‌های مذکور شده بود. از جمله انیمیشن‌های جالبی که توسط این انجین در بازی‌های مذکور ساخته شده بود می‌توان به طبیعی‌ترین حالت‌های مستی برای شخصیت‌ها گرفته تا شیوه صحیح مردن آن‌ها نام برد. این انجین گرافیکی در این نسخه از بازی نیز بازگشته و بیش از پیش شاهد بهره بری استودیوها از قدرت انجین می‌باشیم. اگر به لحظات مبارزه تریلر با دقت نگاه کنید، متوجه می‌شوید که پس از کشته شدن دشمنان، چطور به طور طبیعی بر روی زمین می‌افتند و پس از تیر خوردن به سختی سعی می‌کنند تا تعادل خود را حفظ کنند. بدون شک بازی Red Dead Redemption 2 از نظر فیزیک و انیمشین‌ها بدون کوچک‌ترین نقصی عمل خواهد کرد.

Red Dead Redemption 2

۷- ماهی گیری نیز جای خود را در بازی باز کرده است

بله بله می‌دانیم که از دست دادن این نکته که ماهیگیری قرار است بخش بزرگی از بازی Red Dead Redemption 2 باشد، شاید برای کسانی که به تماشای این ویدیو نشسته‌اند کار دشواری نباشد؛ با این حال نمایش صحنه‌ای که یه جنایتکار بدنام بازی در کنار غروب آفتاب دل انگیز در حال ماهیگیری می‌باشند، آنچنان سریع به نمایش در می‌آید و از مقابل چشمانتان می‌گذرد که ممکن است با یک چشم به هم زدن آن را از دست بدهید. بخش ماهیگیری گویا نقشی اساسی در درون جریان بازی خواهد داشت و جدا از سیستم شکار که پیش از این درباره آن صحبت کردیم، قرار است ماهیگیری نیز برای کسب غذا برای اعضای گروه، سیستمی کارآمد باشد. با این حال تفاوتی که سیستم ماهیگیری با سیستم شکار کردن دارد، این است که برخی موارد می‌توان از آن بیشتر به عنوان یک سرگرمی و تفریح در بازی Red Dead Redemption 2 یاد کرد تا روشی برای رساندن غذا به اعضای گروه. این سرگرمی بر اساس چیزی که در تریلر به نمایش گذاشته شد، به شما این فرصت را می‌دهد تا با سایر اعضای گروه زمان‌های مفیدی را گذرانده و آن‌ها را بیشتر بشناسید.

Red Dead Redemption 2

۸- زمانی که در حال تعامل با شخصیت‌های بازی می‌باشید، فشردن کلید L2 باعث انجام کاری می‌شود

زمانی که شخصیت اصلی بازی Red Dead Redemption 2 یعنی آرتور در حال تعامل با شخصیت‌های غیر قابل بازی می‌باشد، چشمتان را بر روی گوشه سمت راست پایین صفحه نگه دارید؛ زمانی که وی در حال صحبت با شخصی از راه دور می‌باشد، دکمه L2 به رنگ خاکستری در آمده است، با این حال زمانی که وی در حال مبارزه با فردی است، این دکمه پررنگ و درشت می‌شود. حال اینکه این موضوع دقیقاً به چه معنی می‌باشد را هنوز کسی به درستی نمی‌داند. شاید در حین تعامل شما بتوانید این دکمه را پایین نگه دارید تا علاوه بر گزینه‌های دیگر، اکشن‌های خاصی را برایتان فعال کند که می‌توانند شامل تهدید کردن، رها کردن و یا کتک زدن افراد بیچاره‌ای باشد که به شما چپ نگاه کردند. شاید هم پایین نگه داشتن آن خسارت‌هایی که به مردم عادی وارد کرده‌اید را بررسی کند. شاید تا زمان عرضه بازی Red Dead Redemption 2 نیز کمپانی Rockstar Games جواب درستی در این رابطه به ما ندهد و باید تا عرضه رسمی بازی صبر پیشه کنیم.

Red Dead Redemption 2

۹- ابیگل و جک مارستون بخشی از کمپ شما می‌باشند

بودن ابیگل و جک مارستون به عنوان بخشی از بازی Red Dead Redemption 2 از زمان پخش اولین تریلر منتشر شده از بازی در سراسر فضای مجازی پخش شده بود. با این وجود این تریلر گیم پلی که اخیراً پخش شده است، به نحوی این موضوع را برایمان تایید می‌کند. در زمان نمایش افراد که در کنار آتش نشسته‌اند، ما شاهد یک زن به همراه پسر جوانی می‌باشیم که باری دیگر در کنار کمپ مشاهده می‌کنید. این دو فرد بدون کوچک‌ترین شکی جک و ابیگل می‌باشند. نه تنها این دو شخصیت به شدت شبیه به کاراکترهای بازی Red Dead Redemption می‌باشند که با آن‌ها خاطرات فراوانی داریم، بلکه پسر جوان به شدت از نظر بازه زمانی برای سن جک در آن زمان مناسب می‌باشد. وی (خطر اسپویل شدن بازی Red Dead Redemption اسپویلر) در بازی اول در سال ۱۹۱۴ مادرش را به خاک می‌سپارد، زمانی که تنها نوزده سال سن داشت. که این موضوع تنها به این شکل می‌توان برداشت شود که وی در سال ۱۸۹۵ به دنیا آمده است. بازی Red Dead Redemption 2 قرار است که در سال ۱۸۹۹ جریان داشته باشد که به همین دلیل باید این برداشت را کرد که شخصیت جک مارستون در آن زمان حدود چهار سال سن دارد. بر اساس فردی که در تریلر پخش شده مشاهده کردیم، می‌توان اینگونه حساب کرد که شخصیت نمایش داده شده همان جک مارستون می‌باشد. همچنین خوب است به این نکته نیز اشاره کنیم که جان و ابیگل در این بازه زمانی دارای یک دختر نیز بوده‌اند که در بازی Red Dead Redemption اشاره شد که وی (باری دیگر هشدار اسپویل Red Dead Redemption) می‌میرد (زمان مرگ سال ۱۹۰۶ بیان شده است). آیا باید انتظار حضور وی را نیز در داستان بازی Red Dead Redemption 2 داشته باشیم؟

Red Dead Redemption 2

۱۰- بازی Red Dead Redemption 2 از شخصیت‌های مشهور و افسانه‌ای غرب وحشی در قرن نوزدهم بهره می‌برد

قرار گرفتن بازی Red Dead Redemption 2 و اتفاقاتی که درون آن رخ می‌دهد، در یک بازه زمانی بسیار خوب و پر قصه در تاریخ کشور آمریکا بنا شده است و به همین منظور ما باید شاهد برخورد با داستان‌ها و شخصیت‌های بسیار مهم مربوط به آن بازه زمانی در این بازی باشیم. به همین منظور می‌توان به یکی از شخصیت‌هایی که در تریلر به نمایش گذاشته شد اشاره کرد که دوربینی به دست داشته و شباهت بسیار زیادی با فردی به نام کارلتون واتکینز (Carleton Watkins) دارد؛ وی در زمان خود یک عکاس بسیار مشهور بود که علاقه بسیاری به دره Yosemite داشت. در ادامه نیز شخصیتی مشاهده می‌شود که شباهت فراوانی به نیکولا تسلا (Nikola Tesla) مخترع مشهوری دارد که در سال ۱۸۸۴ به آمریکا مهاجرت کرده و تا زمان مرگ نیز در آنجا باقی ماند. فرد نمایش داده شده در تریلر هر کسی که قرار است باشد، به جای داشتن سیبیل نمادین تسلا، دارای یک ریش می‌باشد، ولی از نظر زمانی همه چیز با هم جور در می‌آید.

درباره ی ehsan ahmadi

مطلب پیشنهادی

باج افزار های معرفی شده در هفته گذشته

باج افزار های منتشر شده در هفته اخیر: ۱٫ New Cmb Dharma ۲٫ Golden ۳٫ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *