خانه / اخبار / تکنولوژي / ویژگی مکالمه گروهی فیس تایم با تاخیر منتشر می‌شود

ویژگی مکالمه گروهی فیس تایم با تاخیر منتشر می‌شود

در آخرین نسخه‌ی بتا سیستم‌های عامل iOS و MacOS، ویژگی مکالمه‌ی گروهی از فیس‌تایم حذف شده است؛ بدین مفهوم که این قابلیت با تأخیر منتشر خواهد شد.

ویژگی مکالمه‌ی گروهی فیس‌تایم که تا ۳۲ نفر را پشتیبانی می‌کرد و قرار بود توسط iOS ۱۲ در اختیار کاربران قرار گیرد، حال به‌نظر می‌رسد که با تأخیر مواجه شده است.

در آخرین نسخه‌ی بتای سیستم‌های عامل iOS 12 و MacOS موهاوی که روز دوشنبه در دسترس قرار گرفت، ویژگی یادشده حذف شده است. طبق گفته‌ی اپل، این ویژگی «در آپدیت آتی پس از پاییز» برای کاربران منتشر خواهد شد.

ویژگی مکالمه‌ی گروهی در فیس‌تایم امسال در کنفرانس توسعه‌دهندگان WWDC ۲۰۱۸ با هدف آسان‌سازی ارتباطات گروهی معرفی شد. امروزه اپلیکیشن‌هایی نظیر اسنپ‌چت، اینستاگرام نیز در کنار دیگران، از این قابلیت پشتیبانی می‌کنند؛ با این حال هیچ‌کدام از آنها به‌دلیلِ دشواری‌های فنی، قادر به پشتیبانی از ۳۲ نفر به‌طور همزمان نیستند.

اهالی کوپرتینو هیچ‌گونه توضیحی در مورد دلیلِ حذف این قابلیت ارائه نکرده‌اند؛ نکته‌ی قابل‌توجه این است که اکثر افرادی که نسخه‌های بتا را آزمایش می‌کردند، از عملکرد روان و قابل‌قبولِ این ویژگی رضایت داشتند.

با این وجود، این نخستین باری نیست که Apple دست به چنین کاری می‌زند. پیش‌تر با iOS 11 نیز این شرکت برخی از ویژگی‌های معرفی‌شده نظیر ایرپلی ۲، همگام‌سازی پیام‌ها در آیکلاود و اپل‌پی کش را از نسخه‌ی نهایی حذف کرده بود.

درباره ی ehsan ahmadi

مطلب پیشنهادی

باج افزار های معرفی شده در هفته گذشته

باج افزار های منتشر شده در هفته اخیر: ۱٫ New Cmb Dharma ۲٫ Golden ۳٫ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *