خانه / اخبار / تکنولوژي / هوش مصنوعی عوارض سرطان را کاهش می دهد / تسریع روند درمان و بهبودی

هوش مصنوعی عوارض سرطان را کاهش می دهد / تسریع روند درمان و بهبودی

گروهی از پژوهشگران وابسته به موسسه تکنولوژی ماساچوست موفق شدند، با کمک هوش مصنوعی روش هایی برای ارتقای سطح زندگی بیماران بتلا به سرطان پیدا کنند.

گروهی از پژوهشگران وابسته به موسسه تکنولوژی ماساچوست موفق شدند، با کمک هوش مصنوعی روش هایی برای ارتقای سطح زندگی بیماران بتلا به سرطان پیدا کنند.

به گزارش سرویس آتی انتخاب به نقل از دیجیتال ترندز، در راستای بهبود زندگی بیماران سرطانی ، یک گروه تحقیقاتی در موسسه تکنولوژی ماساچوست آمریکا یک سیستم هوش مصنوعی درست کرده اند که می تواند بر روی گلیوبلاستوما کار کند ( این یکی از حادترین بیماری های سرطان مغز می باشد).

درمان سرطان بسیار دشوار است و این موسسه با استفاده از این هوش مصنوعی قصد دارد میزان عوارض شیمی درمانی را کاهش دهند. این سیستم روی ۵۰ بیمار امتحان شده که موفقیت آمیز بود.

این هوش مصنوعی قصد دارد در راستای درمان فرد به متخصص کمک کند. یکی از متخصصین این پروژه یعنی پراتیک شاه در این خصوص می گوید : «الگوریتم مورداستفاده در این روش می تواند به خوبی بیماران را درمان کند. این الگوریتم دیجیتال می تواند گامی بزرگ در راستای درمان این بیماری باشد. »

مدتی است که هوش مصنوعی بسیار درزمینه ی بهداشت و سلامتی مورداستفاده قرار می گیرد و می تواند در بخش های مختلف پزشکی به پزشکان کمک کند.

درباره ی ehsan ahmadi

مطلب پیشنهادی

باج افزار های معرفی شده در هفته گذشته

باج افزار های منتشر شده در هفته اخیر: ۱٫ New Cmb Dharma ۲٫ Golden ۳٫ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *