خانه / اخبار / تکنولوژي / هوش مصنوعی برای پیش بینی احتمال خودکشی در افراد

هوش مصنوعی برای پیش بینی احتمال خودکشی در افراد

هوش مصنوعی و یادگیری ماشین، نویدبخش آینده ی بهتری درزمینه ی پیش بینی احتمال خودکشی در افراد و انجام اقدامات پیشگیرانه ی مناسب هستند.

چه کسی قصد خودکشی دارد؟ این راز وحشتناک از رفتار انسان ها بعد از خودکشی ناراحت کننده ی دو سلبریتی سرشناس و دوست داشتنی، کیت اسپید (Kate Spade) و آنتونی بوردین (Anthony Bourdain) در ماه های اخیر دوباره در مرکز توجه قرار گرفته است. پرسش در مورد علت وقوع چنین تراژدی هایی از سوی هر شخصی کاملا عادی است. دوستان و نزدیکان افرادی که در نتیجه ی خودکشی می میرند دچار عذاب وجدان می شوند و با خود فکر می کنند که آیا می توانستند کاری انجام دهند که از خودکشی عزیزانشان جلوگیری کند.

دانشمندان متعهد زیادی سال هاست که روی یافتن پاسخ این پرسش تمرکز کرده اند و ما از آن ها انتظار داریم که جواب مشخصی برای آن داشته باشند، اما متاسفانه این گونه نیست.

حقیقت تلخ این است که هیچ کارشناس خودکشی، روان پزشک یا پزشکی نمی داند چه کسی در معرض افکار خودکشی قرار دارد.

نتایج مطالعات درمورد علت خودکشی افراد نشان می دهد که شناخت و نزدیکی به آن ها تاثیر زیادی بر پیش بینی قصد خودکشی آن ها ندارد. تحقیقات اخیر دانشمندان نشان می دهد که میزان درستی پیش بینی خودکشی یک شخص تنها اندکی دقیق تر از حدس اتفاقی است.

نیاز به یافتن پاسخ بیش از پنجاه پنجاه سال طول کشیده است تا تمام کارشناسان و پژوهشگران به این نتیجه برسند که پیش بینی وقوع خودکشی بسیار سخت و پیچیده است. اما تقریبا همزمان با رسیدن به این اتفاق نظر، امیدهای جدیدی برای حل این معما ظاهر شد: نوعی از هوش مصنوعی به اسم یادگیری ماشین. چند گروه از پژوهشگران در سال های اخیر نشان داده اند که یادگیری ماشین می تواند تلاش برای خودکشی را با دقت بالای ۹۰ درصد پیش بینی کند

درباره ی ehsan ahmadi

مطلب پیشنهادی

باج افزار های معرفی شده در هفته گذشته

باج افزار های منتشر شده در هفته اخیر: ۱٫ New Cmb Dharma ۲٫ Golden ۳٫ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *