خانه / اخبار / تکنولوژي / سیری مجهز به ویس آیدی می‌شود

سیری مجهز به ویس آیدی می‌شود

اطلاعات فاش شده اخیر حاکی از آن است که شرکت اپل در حال کار روی ارائه امکان استفاده هم‌زمان چند کاربر از سیری است که بر اساس آن ویس آیدی ( Voice ID ) به دستگاه‌های تولید شده توسط اپل اضافه می‌شود.

اطلاعات مربوط به یکی از پتنت‌های اپل اخیراً منتشر شده است که بر اساس آن مشخص شده است که دستیار دیجیتالی سیری در آینده نزدیک می‌تواند از چند کاربر به صورت هم‌زمان پیش بینی کند. اطلاعات مربوط به این پتنت اولین بار توسط وب سایت AppleInsider منتشر شده است که طی آن مشخص شده که سیری می‌تواند در آینده صدای کاربران را از یکدیگر تفکیک دهد و بر اساس آن پاسخ‌های متفاوتی را به کاربران ارائه دهد.

هدف اصلی این پتنت بهبود سیستم تشخیص هویت دستگاه‌های ساخته شده اپل در آینده است. بر همین اساس، می‌توان پیش بینی کرد که اپل احتمالاً از این قابلیت به عنوان یک سیستم احراز هویت بیومتریک استفاده خواهد کرد که نام آن ویس آیدی خواهد بود.

ویس آیدی همانند سیستم‌های احراز هویت دیگر نظیر فیس آیدی و تاچ آیدی می‌تواند با امنیت و دقت بسیار بالا، صاحب دستگاه را شناسایی کند و بر اساس آن قفل دستگاه را باز کند. یکی دیگر از امکانات این قابلیت، امکان لاگین کردن خودکار در دستگاه‌های تولید شده توسط اپل است. برای مثال اگر اهالی یک خانه همگی از یک آیمک یا آیپد استفاده کنند، استفاده از ویس آیدی باعث می‌شود تا سیری بتواند صدای هر یک از افراد را به طور جداگانه تشخیص دهد و به صورت خودکار دستگاه را برای کاربر مشخص لاگین کرده و آن را آماده به کار کند.

تا پیش از این شرکت گوگل در تولید دستیار هوشمند دیجیتالی خود از چنین قابلیتی استفاده کرده بود و کاربران با گفتن عبارت‌های Hey Google و OK Google می‌توانستند قفل تلفن هوشمند اندرویدی خود را باز کنند. به همین منظور به نظر می‌رسد که امکان استفاده از ویس آیدی تنها با گفتن Hey Siri فعال خواهند شد

درباره ی ehsan ahmadi

مطلب پیشنهادی

باج افزار های معرفی شده در هفته گذشته

باج افزار های منتشر شده در هفته اخیر: ۱٫ New Cmb Dharma ۲٫ Golden ۳٫ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *