خانه / اخبار / یک دختربچه‌ی ۷ ساله اولین بازی خود را در شبکه‌ی Steam عرضه کرد

یک دختربچه‌ی ۷ ساله اولین بازی خود را در شبکه‌ی Steam عرضه کرد

یک دختربچه‌ی ۷ ساله اولین بازی خود را در شبکه‌ی Steam عرضه کرد

اولین بازی ساخته‌ی Penny McDonald به نام Answer The Question، هفته‌ی گذشته در شبکه‌ی Steam منتشر شد و بازخوردهای خوبی دریافت کرد.

Penny McDonald تنها ۷ سال سن دارد. او شغل بازی سازی را از هفته‌ی گذشته شروع کرد، در حالی که وی از زمانی که کودکی نوپا بود، خود را با بازی‌های ویدیویی سرگرم می‌کرد. زمینه‌ی بازی سازی در او هنگامی که پدرش Lance McDonald که خود طراح بازی‌های مستقل است، بر روی پروژه‌ای کار می‌کرد، به وجود آمد. او از پدرش پرسید: “آیا می‌توانم من هم یک روز یک بازی بسازم؟” و پدرش پاسخ داد: “بله یک روز در آینده” و آن روز حالا رسیده است. در میز کنار آن‌ها یک رایانه‌ی شخصی با ویندوز ۹۸ وجود داشت که روی آن QBASIC بود و Lance به Penny کتابی داد تا به او کمک کند که از آن سر در بیاورد. مدت زیادی طول نکشید که دخترش برای تمرین آن چه از کتاب آموخته بود، یک بازی ویدیویی طراحی کرد.

بازی ساخته‌ی او، Answer The Question، برای بازی بازان بی شمار سؤال ریاضی فراهم می‌کند که با جواب دادن به آن‌ها امتیاز به دست می‌آورند.

پدر Penny در ایمیلی به سایت Kotaku اعلام کرد که او چنین گفته است:

من می‌خواستم یک بازی اکشن بسازم اما آمادگی لازم را نداشتم. برای همین یک بازی متفاوت ساختم.

بعد از چند روز کار بر روی بازی، Penny موفق شد آن را به اتمام برساند و از Lance درخواست که به او در انتشار بازی بر روی شبکه‌ی Steam، کمک کند. پنی گفت:

با خودم فکر کردم که اگر خانواده‌ام می‌توانند این بازی را داشته باشند، چرا بقیه‌ی مردم را از آن محروم کنم؟

Lance توضیح داد که او بازی را از QBASIC ویندوز ۹۸ برای سیستم‌های امروزی‌تر پورت کرد و ویژگی‌های جدیدی مانند اچیومنت های Steam را به بازی افزود تا بازی برای انتشار در این شبکه آماده شود. Lance افزود:

دخترم از همین رایانه برای انجام بازی The Sims استفاده می‌کند و کار کردن با آن برایش راحت است.

این تیم پدر و دختری به مشکلاتی نیز هنگام انتشار بازی برخورد کردند. بعد از تلاش اولیه‌شان برای عرضه‌ی بازی، شبکه‌ی Steam  آن را رد کرد. البته مشکل پیش آمده از نوع کمبود کیفیت بازی و مشکلات فنی نبود بلکه بازی به لوگویی بهتر نیاز داشت.

Lance ادامه داد:

شرکت Valve از ما درخواست کرد تا لوگوی بازی را دوباره طراحی کنیم تا عبارت Answer The Question به صورت کامل در آن نمایان باشد. زیرا بعضی مواقع تنها لوگوی بازی نمایش داده می‌شود و توضیحات اضافی وجود ندارد. روز بعد که Penny از مدرسه به خانه آمد، یک لوگوی جدید طراحی کرد و آن‌ها در عرض کمتر از ۲۴ ساعت لوگوی جدید را پذیرفتند.

هم اکنون بازی Answer The Question در شبکه‌ی Steam قرار گرفته است و ۱۰ نقد مثبت دارد. بیشتر منتقدان به نظر می‌رسد از ساخته شدن این بازی توسط دختربچه‌ای ۷ ساله آگاه باشند و خوشبختانه به تشویق او ادامه می‌دهند.

Penny قصد دارد بازی‌های بیشتری بسازد تا پله‌های ترقی را برای رسیدن به هدف اصلی خود یعنی ساختن یک بازی اکشن، طی کند. او گفت:

بله من می‌خواهم بازی‌های بیشتری بسازم و تا زمانی که یاد بگیرم چگونه یک بازی اکشن درست کنم، می‌خواهم بازی‌ای بسازم که شما هم‌زمان که دارید کاری که قصد انجامش را دارید را تایپ می‌کنید، در ذهنتان بتوانید به آن بازی فکر کنید.

پدر دلسوز او، منظور او از حرف‌هایش را این‌گونه توضیح داد:

منظور Penny این است که می‌خواهد یک بازی ماجراجویی بر اساس متن طراحی کند تا بازی بازان به جای دیدن جلوه‌های بصری و گرافیکی از قوه‌ی تخیل خود استفاده کنند و آن‌ها را در ذهنشان متصور شوند.

درباره ی ehsan ahmadi

مطلب پیشنهادی

باج افزار های معرفی شده در هفته گذشته

باج افزار های منتشر شده در هفته اخیر: ۱٫ New Cmb Dharma ۲٫ Golden ۳٫ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *